wtorek, 12 lipca 2016

Dzień dobry! Wracamy po krótkiej przerwie. Nic nie pisaliśmy ale to nie dlatego że nic się nie działo - wręcz przeciwnie - działo się nawet więcej niż zwykle. :)

Niedziela- wyjątkowo bardzo aktywna! Tuż po śniadaniu udaliśmy się na długą wycieczkę, wybraliśmy trasę śladami odrzykońskich kapliczek. Po obiedzie integracji ciąg dalszy. Furorę zrobiła nasza ulubiona zabawa "Czekolada", ale jej reguły pozostaną naszą słodką tajemnicą :) Wieczorem wykorzystując piękną pogodę rozegraliśmy mecz na naszym boisku.

Poniedziałek- to był dzień pełen wrażeń! Odwiedziliśmy bowiem osadę Bullerbyn!!! Gra terenowa, której celem było urealnienie przygód bohaterów z książki Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn" okazała się strzałem w dziesiątkę! Malowanie domku, zaplatanie wianków, poszukiwanie skarbów czy delektowanie się napojem z drzewa lemoniadowego- między innymi takie atrakcje czekały na Dzieci w odrzykońskim Bullerbyn. Nie zabrakło rownież zwierzątek, którymi Dzieciaki wzrowo się zajmowały, mając przy tym wspaniąłą okazję, aby sprawdzić się w roli gospodarzy! Były kurki, kurczęta i maleńki szczeniaczek. :) Dzieci wróciły do domu zmęczone, ale bardzo szczęśliwe! A wieczorem zabraliśmy namioty, śpiwory, kiełabsę i wyruszyliśmy na biwak! Śpiewaliśmy piosenki, piekliśmy kiełbaski, opowiadaliśmy legendy i zabawne historie, a całej wyprawie klimatu dodawało ogromne ognisko i piękne gwieździste niebo.

Wtorek - przy tak wspaniałej pogodzie i wysokiej temperaturze najlepszą alternatywą jest basen. Kąpanie, pluskanie i... muzyka! Zorganizowaliśmy sobie dzisiaj dzień tańców i hulańców w basenie. Wodnemu szaleństwu nie było końca! Popołudniowa rehabilitacja i spacer z gabinetu do ośrodka nie zużyły zapasów energii naszych podopiecznych - dzień zakończyli emocjonującą grą w piłkę nożną :) A teraz zasypiają, ładują akumulatory, w końcu jutro kolejny dzień lata :)

Dobrej nocy. :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz