sobota, 2 lipca 2016

Sobotni dzień - 2 lipca 2016 roku. Upał daje się we znaki, nie powstrzymało nas to jednak przed wyprawą! Celem była pobliska wieś - Węglówka - mało kto słyszał o znajdującej się tam kopalni ropy naftowej. Dzieci obejrzały szyby, a następnie usłyszały historię miejsca od pracownika, który był na tyle uprzejmy, że pozwolił zjeść nam drugie śniadanie na terenie kopalni. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się w drogę powrotną. Szliśmy przez las, ukrywając się w cieniu drzew przed Słońcem. Dzieci miały za zadanie wsłuchać się w odgłosy przyrody. Na zadaniu widocznie najbardziej skupiła się Zosia, która usłyszała „jak trawa rośnie”. :)
W domu z ochłodzeniem czekał już na nas basen i nowiutka dostawa lodów. Zmęczonym dzieciakom apetytu nie zabrakło również na obiedzie. Tuż po przerwie obiadowej mogliśmy zregenerować siły i poćwiczyć na zajęciach tanecznych - ze względu na upał - tańczyliśmy w basenie!!!
Przed kolacją znalazła się chwila na zabawy z kolorową chustą- zabawy nigdy dosyć! A wieczorem kolacja i obowiązkowo boisko - tak jest, niektórzy mieli jeszcze wystarczająco dużo energii by rozegrać mecz!!

Jest 21.00 wróciliśmy z boiska, dom tętni życiem, wychowawcy ścigają dzieci do kąpania, pani Paulina czyta dziewczynkom książkę, starsza grupa ogląda film.... a później zasną, by jutro znów móc biegać, hałasować, bawić się i korzystać z lata :) Dobrej nocy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz